
| Material | High Carbon Steel |
| Measurement system | Imperial (Inch) |
| Handle Material | Soft Grip Plastic(Dipping) |
| Place of Origin | TAIWAN |
| Brand Name | GOOD TOOLS |
| Model Number | MP-682 |
| Front end | Ø 3.5mm |
| Capacity | 165-300mm |
| For hole | 4.5-5.5mm |
| Thickness | Head:5mm body:25mm |
| Application | Circlip;Electrician tools;Vehicle Maintenance |
| Surface treatment | Black Oxide |
| Technics | stamping |
| Spring Action | No |
| Sample | Acceptable |
| OEM、ODM | OEM ODM Acceptable |
| Supply Ability | 20k pieces per month |
| Handle color | Red or Customized Available |
